Fyn

Kontakt Fyens Stiftstidende

Kundeservice

Kontakt Kundeservice / reklamation ved at trykke her, benyt selvbetjeningen eller ring på 63 15 15 15

Åbningstider ved telefonisk henvendelse:

Kundeservice
Mandag-fredag 7.00 - 16.00

Reklamation 

Lørdag-søndag 8.00 – 11.00

Nyhedsredaktøren på Fyens Stiftstidende: 6545 5121 / redaktion@fyens.dk Vagthavende på webredaktionen: 6545 5110 / webred@fyens.dk

Vi modtager meget gerne pressemeddelelser. Sørg for som afsender, at du har rettighederne til det indhold, du sender til os. Når du sender indhold til os, så giver du os samtidig ret til, at anvende de billeder og filer, der er vedhæftet de indsendte mails.

Fyens Stiftstidende

Banegårdspladsen

5100 Odense C

Tlf.: omstilling: 6611 1111.

Annoncering

Tlf.: 6345 2244

E-mail: annoncemateriale@jfmedier.dk

Nyhedsredaktør: 6545 5121

E-mail: redaktion@fyens.dk

Debatredaktionen

Banegårdspladsen 1

5100 Odense C

E-mail: debat@fyens.dk

Erhverv-Fyn

Tlf.: 6545 5135

E-mail: erhverv@fyens.dk

Webredaktionen

Tlf.: 6545 5110

E-mail: webred@fyens.dk

Bagsiden

Tlf.: 6545 5125

E-mail: bagsiden@fyens.dk

Sportsredaktionen

Tlf.: 6545 5214

E-mail: sporten@fyens.dk

Kultur - set fra Fyn

Tlf.: 6545 5165

E-mail: kultur@fyens.dk

NU-kalender: 6545 5166

Mandag-fredag: 9.00-11.00

Navneredaktionen

Tlf.: 6545 5169, man.-fre. kl. 9.15-12.15

E-mail: navne@fyens.dk

Omtale på navnesiden i Fyens Stiftstidende:Dødsannoncer og taksigelser bliver faktureret. Disse kan indtelefoneres på 7912 4700 mandag-torsdag kl. 08.00-16.00, fredag kl. 08.00-15.00. Eller mailes til: afdode@jfmedier.dk. I weekender og helligdage optages kun dødsannoncer/taksigelser via bedemand. Omtale af nyfødte, fødselsdage, jubilæer og bryllupper samt nekrologer er gratis og kan mailes til navne@fyens.dk

Odense-redaktion:

Banegårdspladsen

5100 Odense C

Tlf.: 6611 1111

E-mail: odense@fyens.dk

Assens-redaktion:

Provstistræde 16

5610 Assens

E-mail: assens@fyens.dk

Tlf.: 6545 5454

Faaborg-redaktion:

Kanneworffs Gaard Torvet 8b

5600 Faaborg

E-mail: faaborg@faa.dk

Tlf.: 6345 2375

Midtfyn-redaktion:

Østergade 19

5750 Ringe

E-mail: midtfyn@fyens.dk

Tlf.: 6262 1330

Kerteminde-redaktion:

Strandgade 1B

5300 Kerteminde

E-mail: nordostfyn@fyens.dk

Tlf.: 6532 1945

Middelfart-redaktion:

Havnegade 41

5500 Middelfart

E-mail: nordvest@fyens.dk

Tlf.: 6545 5500

Nordfyn-redaktion:

Vestre Havnevej 3

5400 Bogense

E-mail: nordfyn@fyens.dk

Tlf.: 6545 5700

Nyborg-redaktion:

Nørretorv, Nørrevoldgade 58

5800 Nyborg

E-mail: ostfyn@fyens.dk

Tlf.: 6545 5380

Svendborg-redaktion:

Sct. Nicolai Gade 3

5700 Svendborg

E-mail: svendborg@faa.dk

Tlf.: 6221 4621

Forsiden netop nu
Kerteminde

Dyreorganisationer er helt oppe i det røde felt: For en måned siden var det marsvinet Saga, nu er Eskild indfanget til Fjord&Bælt

Kerteminde For abonnenter

Politiet dropper sigtelsen mod Danmarks måske ældste dyreværnsaktivist: 78-årige Nils fortsætter kampen for Freja og Saga