Annonce
Odense

Stiften Golf Cup: Her er feltet til finalen

Så er feltet klar til søndagens finale. Foto: Simon Trøjgaard Jepsen
Her kan man se alle de spillere, der er klar til søndagens finale i Stiften Golf Cup.

Holluf Pille: Efter nogle dage med ustadigt vejr, ser det ud til at holde tørvejr søndag, og det er deltagerne i Stiften Golf Cup givetvis glade for. Herunder kan du se listen over dem, der er klar til at spille på finaledagen på Odense Golfklubs baner.

A-rækken

07:00: Sune Heilbo, Odense Eventyr Golf - Simon Delcomyn, Vestfyns Golfklub

Annonce

07:10: Gert Tander, Odense Golfklub - Anders Garbrecht, Odense Eventyr Golf

7:20: Carsten Drud, Gudme Golf Club - Peter Toft, Odense Golfklub - Brian Henriksen, Odense Golfklub

07:30: Jim Hansen, Vestfyns Golfklub - Claus Trudsøe Larsen, Odense Golfklub - Lars Lund Antonsen, H. C. Andersen Golfklub

7.40:  Claus Bo Jørgensen, Sct. Knuds Golfklub - Steffen Ørnstrøm, Vestfyns Golfklub - Ole Jørgensen, Odense Golfklub

07:50: Per Justesen, Odense Eventyr Golf -  Jørgen Hempel, Odense Golfklub - Casper Petersen, Odense Golfklub

08:00: Flemming Berthelsen, Vestfyns Golfklub - Pernille Storm, Odense Golfklub - Niels Hansen, Odense Golfklub

08:10: Martin Nordsof, Odense Golfklub - Jean Andersen, Barløseborg Golfklub - Rex Sander Jakobsen, Odense Golfklub

08:20: Henrik Leerberg, Odense Golfklub - Michael Nørregaard, Svendborg Golf Klub - Camilla Hoel Larsen, Odense Golfklub

08:30:  Janne Jensen, Golfklubben Lillebælt -  Jørn Vesterdal, Blommenslyst Golfklub af 2014 -  Kjell Titlestad, Odense Golfklub

08:40: Walther Richter, Odense Golfklub -  Tommy Danielsen, Odense Golfklub - Bernt Nielsen, Odense Golfklub

08:50:  Per Bostholm, Odense Golfklub - Lars Høll Christiansen (A-rækken), Golfklubben Lillebælt - Per Albrecht Hansen, Odense Golfklub

09:00: Bent Buur Lauridsen, Midtfyns Golfklub - Stefan Thorup, Golfklubben Lillebælt - Anders Birch Larsen, Odense Golfklub

09:10: René Kirckhoff, Odense Golfklub - Poul Erik Hansen, Vestfyns Golfklub - Tommy Holm, Vestfyns Golfklub

09:20:  Torben Nørremark, Odense Eventyr Golf - Jess Lindner Hansen, Sct. Knuds Golfklub -  Lars Larsen, Langesø Golf A/S

09:30:  Tage Mellgren, Odense Golfklub - Nikolaj Lolk Bødker, Svendborg Golf Klub - Steen B. Hansen, H. C. Andersen Golfklub

B-rækken

09:40: Karen Hansen, Sct. Knuds Golfklub - Arne Jørgensen, Odense Golfklub - Flemming Himmelstrup, Great Northern

09:50: Merete Bendix, Golfklubben Lillebælt, Lotte Pennerup, Barløseborg Golfklub - Bergsteinn Danielsson, Odense Golfklub

10:00: Steen Thistrup, Odense Golfklub - Benny Lund Svendsen, Odense Golfklub - Christian Haldan, Svendborg Golf Klub

10:10: Henrik Slott Nielsen, Vestfyns Golfklub - Marianne Heilbo, Odense Eventyr Golf - Frederik Kjærgaard, Odense Golfklub

10:20: Ole Langer, Odense Eventyr Golf - Gitte Leerberg, Odense Golfklub - Ole Bang Nielsen, Odense Golfklub

10:30: Jens Peder Jensen, Odense Golfklub - Solveig Nielsen, Odense Eventyr Golf - Sylwester Pretsch Wejsis Vel Werys, Odense Eventyr Golf

10:40: Gunner Schmidt, Golfklubben Lillebælt - Poul Andersen, Odense Golfklub - Ove Frandsen, Odense Golfklub

10:50: Judith Mortesen, Midtfyns Golfklub - Svend Husted Andersen, Odense Golfklub - Lena Møller Nielsen, Golfklubben Lillebælt

11:00: Finn Ingversen, Great Northern - Steen Nielsen, Odense Eventyr Golf - Palle Pedersen, Odense Golfklub

11:10: Marie Halskou Holmsteen, Barløseborg Golfklub - Ulrik Bjarne Hansen, Odense Eventyr Golf - Jørn Hvolbæk, Odense Golfklub

C-rækken:

11:20: Michall Olsen, Odense Golfklub - Knerk Johansen, Blommenslyst Golfklub af 2014 - Jens Bordier, Odense Golfklub

11:30: Ole Nørby, Odense Golfklub - Hans Ole Nielsen, Odense Eventyr Golf - Helge Strægaard Eskesen, Sct. Knuds Golfklub

11:40: Vagn Grønnebjerg, Svendborg Golf Klub - Charlotte Larsen, Odense Golfklub - Erik Pedersen, Blommenslyst Golfklub af 2014

11:50: Christopher Hansen, Odense Golfklub - John Thomsen, Odense Golfklub - Henrik Scharff Matthiesen, Odense Eventyr Golf

12:00: Henning Horstmann, Langesø Golf A/S - Finn Buus Nielsen, Great Northern - Henning Breum, Odense Golfklub

12:10: Kristian Svendsen, Blommenslyst Golfklub af 2014 - Diana Kramer, Golfklubben Lillebælt - Jette Weber Madsen, Odense Eventyr Golf

12:20: Erik Wagner, Blommenslyst Golfklub af 2014 - Lise Bjerrum, Sct. Knuds Golfklub - Peter Hansen, Odense Eventyr Golf

12:30: Heine Rasmussen, Odense Golfklub - Lars Brøgger, Great Northern - Erling Petersen, Odense Eventyr Golf

12:40: Arne Bjerrum, Sct. Knuds Golfklub - Pia Lykkegaard, Midtfyns Golfklub - Anne Buch Hansen, Odense Eventyr Golf

12:50: Hanne Storm, Odense Golfklub - Britt Rossford Bengtsson, H. C. Andersen Golfklub - Kent Hemmingsen, Odense Golfklub

13:00: Lone Jakobsen, Golfklubben Lillebælt - Gudrun Gjerløv, Golfklubben Lillebælt - Jane Borg Larsen, Langesø Golf A/S

13:10: Birthe Pedersen, Blommenslyst Golfklub af 2014 - Hanne Jørgensen, Svendborg Golf  Klub - Michael Rasmussen, Barløseborg Golfklub

13:20: Annette M.K. Hansen, Blommenslyst Golfklub af 2014 - Henrik Bonnerup-Kjær, Odense Golfklub - Egon Porsmose, Vestfyns Golfklub

13:30: Hans-Jørgen E. Hansen, Odense Golfklub - Birgit Horstmann, Langesø Golf A/S - Bente Pløger, Odense Golfklub

13:40: Helge Brosbøl, Odense Eventyr Golf - Leo Hansen, Midtfyns Golfklub - Heidi Juhl Jensen, Odense Golfklub

13:50: Line Delcomyn: Vestfyns Golfklub - Sven-Erik Nielsen, Odense Golfklub - Arne Larsen, Langesø Golf A/S.

D-rækken (på Pilebanen):

09:00: Nils Bent Larsen, Svendborg Golf Klub - Jeppe Ejegod, Odense Golfklub

09:10: Liselotte Nielsen, Odense Golfklub - Connie Larsen - Odense Eventyr Golf

09:20: Bent Erik Jensen, Odense Golfklub - Edith Kjengaard, Odense Golfklub - Rasmus Guldager Hansen, Golfklubben Lillebælt

09:30: Kirsten Jensen, Midtfyns Golfklub - Ina Beck, Odense Golfklub - Morten Raahauge Jørgensen, Odense Golfklub

Annonce
Fyn For abonnenter

Fynbus giver kontrollører bodycam: 'Fede luder - dine børn dør' - trusler er blevet en del af arbejdsdagen for Christina, der bare skal tjekke en busbillet

Fyn

Følg med her: Få seneste nyt om trafik og politi

Danmark

Søndagens coronatal: Tre døde med Covid-19 det seneste døgn

Annonce
Annonce
Annonce
Odense

Giftige svampe kostede Tikko livet: Nu melder dyrehospital om flere døde hundehvalpe

Nordfyn For abonnenter

Nordfyn blandt de værst ramte kommuner: Men få enkle ting kan eliminere risikoen for at blive smittet med legionella-bakterier

Faaborg-Midtfyn

Mangler 200 cykler: Nu må succesfuld cykelhandler skuffe sine kunder gang på gang

Erhverv

Claudia fik en god idé, mens hun ammede sin søn: Har fordoblet salget i år og drømmer om sin egen hudplejeserie

Assens

Byrådskandidat om budgetaftale: Anstændig hjemmepleje kan skabes for 200 kroner om året pr. borger

Danmark

Søndagens coronatal: Tre døde med Covid-19 det seneste døgn

Navne

Begravelser og bisættelser tirsdag den 21. og onsdag den 22. september

Fyn

Udbredelse af farlig bakterie kortlagt på kommuneniveau: Fyn er hårdt ramt

Sport

Mindeord: Chris Anker Sørensen glemte aldrig sine rødder, og var ganske enkelt bare et ordentligt menneske

Fyn

Kendt Odense-advokat død efter kort tids sygdom

Nyborg For abonnenter

Stædig håndboldtosse med hang til historie: - Jeg er på evig skattejagt

Middelfart

Konditor storhitter med både chokolade og bryggeri i baglokalet: - Vi satte de første 500 øl til salg, og på en uge var alt udsolgt

Annonce