Annonce
forside

Kontakt til Fyns Amts Avis

Kvikke numre:

Drejer det sig om dagens avis eller fyens.dk eller fynsamtsavis.dk, så kontakt kundeservice på 6315 1515 eller på selvbetjening.laeserbonus.dk

Nyhedsredaktøren på Fyns Amts Avis:

6221 4621 / post@faa.dk

Fyns Amts AvisSankt Nicolai Gade 35700 Svendborg

Tlf.: omstilling: 62 21 46 21Fax: 62 22 06 10

E-mail: post@faa.dk

Vi modtager meget gerne pressemeddelelser. Sørg for som afsender, at du har rettighederne til det indhold, du sender til os. Når du sender indhold til os, så giver du os samtidig ret til, at anvende de billeder og filer, der er vedhæftet de indsendte mails.

Annoncering

Tlf.: 62 21 46 21

Fax: 63 45 24 95

E-mail: annonce@faa.dk

Debat-redaktionen:

Sankt Nicolai Gade 3,Boks 40,5700 Svendborg

E-mail: debat@faa.dk

Faaborg-redaktion:

Kanneworffs Gård, Torvet 8b 5600 Faaborg

E-mail: faaborg@faa.dk

Tlf.: 63 45 23 75

Fax: 62 61 25 82

Midtfyn-redaktion:

Østergade 19

5750 Ringe

E-mail: midtfyn@faa.dk

Tlf.: 62 62 13 30

Fax: 6262 1077

Langeland-redaktion:

Ørstedsgade 18

5900 Rudkøbing

E-mail: langeland@faa.dk

Tlf.: 63 45 22 95

Fax: 62 51 46 55

Ærø-redaktion:

Havnepladsen 1

5970 Ærøskøbing

E-mail: aeroe@faa.dk

Tlf.: 63 45 21 90

Fax: 62 52 10 68

Svendborg-redaktion:

Sankt Nicolai Gade 3

5700 Svendborg

E-mail: svendborg@faa.dk

Tlf.: 62 21 46 21

Fax: 62 22 06 10

Sportsredaktion:

Tlf.: 6545 5214

E-mail: sporten@fyens.dk

Kultur - set fra Fyn

Tlf.: 6545 5165E-mail: kultur@fyens.dk

NU-kalender: 6545 5166

Mandag-fredag: 9.00-11.00

Navneredaktion

Sankt Nicolai Gade 3

5700 Svendborge-mail: navne@faa.dk

Tlf: 6221 4621

Omtale på navnesiden i Fyns Amts Avis:

Dødsannoncer og taksigelser bliver faktureret. Disse kan indtelefoneres på 7912 4700 mandag-torsdag kl. 08.00-15.45, fredag kl. 08.00-14.45. Eller mailes til: afdode@jfmedier.dk

I weekender og helligdage optages kun dødsannoncer/taksigelser via bedemand. Omtale af nyfødte, fødselsdage, jubilæer og bryllupper samt nekrologer er gratis og kan mailes til navne@faa.dk

AVISEN DANMARK

Chefredaktør

Peter Rasmussen | 6545 5187 | pr@jfmedier.dk

Erhvervsredaktør

Jens Bertelsen | 6545 5899 | jenbe@jfmedier.dk

Politisk redaktør

Thomas Funding | 2024 3938 | thofu@jfmedier.dk

Opinionsredaktør

Morten Vilsbæk | 6545 5168 | mvi@jfmedier.dk

Nyhedsredaktører

Mogens Kruse | 6545 5111 | mja@jfmedier.dk

Tino Rueskov Pedersen | 6545 5111 | trp@jfmedier.dk

Journalister

Lone Schaumann | 6345 2168 | losc@jfmedier.dk

Kasper Løvkvist | 6545 5158 | kasper@jfmedier.dk

Flemming Mønster | 6545 5701 | flmo@jfmedier.dk

Nanna Bundgaard Bruun | 6545 5411 | nabb@jfmedier.dk

Tommy Byrne | 6545 5194 | tby@jfmedier.dk

Lasse Waarsøe Witt | 7641 4941 | lawit@jfmedier.dk

Forsiden netop nu