forside

Kontakt til Fyens Stiftstidende


Kundeservice

Kontakt Kundeservice / reklamation ved at trykke her, benyt selvbetjeningen eller ring på 63 15 15 15

Annonce

Åbningstider ved telefonisk henvendelse:


Kundeservice
Mandag-fredag 7.00 - 16.00

Reklamation
Lørdag-søndag 8.00 – 11.00

Nyhedsredaktøren på Fyens Stiftstidende: 6545 5121 / redaktion@fyens.dk
Vagthavende på webredaktionen: 6545 5110 / webred@fyens.dk

Fyens Stiftstidende
Banegårdspladsen
5100 Odense C
Tlf.: omstilling: 6611 1111.

Annoncering
Tlf.: 6345 2244
E-mail: annoncemateriale@jfmedier.dk

Nyhedsredaktør: 6545 5121
E-mail: redaktion@fyens.dk

Debatredaktionen
Banegårdspladsen 1
5100 Odense C
E-mail: debat@fyens.dk

Erhverv-Fyn
Tlf.: 6545 5135
E-mail: erhverv@fyens.dk

Webredaktionen
Tlf.: 6545 5110
E-mail: webred@fyens.dk

Bagsiden
Tlf.: 6545 5125
E-mail: Bagsiden@fyens.dk

Sportsredaktionen
Tlf.: 6545 5214
E-mail: sporten@fyens.dk

Kultur - set fra Fyn
Tlf.: 6545 5165
E-mail: kultur@fyens.dk
NU-kalender: 6545 5166
Mandag-fredag: 9.00-11.00

Navneredaktionen
Tlf.: 6545 5169, man.-fre. kl. 9.15-12.15
E-mail: navne@fyens.dk

Omtale på navnesiden i Fyens Stiftstidende:
Dødsannoncer og taksigelser bliver faktureret.
Disse kan indtelefoneres på 7912 4700 mandag-torsdag kl. 08.00-16.00, fredag kl. 08.00-15.00. Eller mailes til: dodsannoncer@fynskemedier.dk.
I weekender og helligdage optages kun dødsannoncer/taksigelser via bedemand.
Omtale af nyfødte, fødselsdage, jubilæer og bryllupper samt nekrologer er gratis og kan mailes til navne@fyens.dk

Odense-redaktion:
Banegårdspladsen
5100 Odense C
Tlf.: 6611 1111
E-mail: odense@fyens.dk

Assens-redaktion:
Provstistræde 16
5610 Assens
E-mail: assens@fyens.dk
Tlf.: 6545 5454

Faaborg-redaktion:
Kanneworffs Gaard
Torvet 8b
5600 Faaborg
E-mail: faaborg@faa.dk
Tlf.: 6345 2375

Midtfyn-redaktion:
Østergade 19
5750 Ringe
E-mail: midtfyn@fyens.dk
Tlf.: 6262 1330

Kerteminde-redaktion:
Strandgade 1B
5300 Kerteminde
E-mail: nordostfyn@fyens.dk
Tlf.: 6532 1945

Middelfart-redaktion:
Havnegade 41
5500 Middelfart
E-mail: nordvest@fyens.dk
Tlf.: 6545 5500

Nordfyn-redaktion:
Vestre Havnevej 3
5400 Bogense
E-mail: nordfyn@fyens.dk
Tlf.: 6545 5700

Nyborg-redaktion:
Nørretorv, Nørrevoldgade 58
5800 Nyborg
E-mail: ostfyn@fyens.dk
Tlf.: 6545 5380

Svendborg-redaktion:
Sct. Nicolai Gade 3
5700 Svendborg
E-mail: svendborg@faa.dk
Tlf.: 6221 4621

AVISEN DANMARK

Chefredaktør
Peter Rasmussen | 6545 5187 | pr@jfmedier.dk

Erhvervsredaktør
Jens Bertelsen | 6545 5899 | jenbe@jfmedier.dk

Politisk redaktør
Thomas Funding | 2024 3938 | thofu@jfmedier.dk

Opinionsredaktør
Morten Vilsbæk | 6545 5168 | mvi@jfmedier.dk

Nyhedsredaktører
Morgen Kruse | 6545 5111 | mja@jfmedier.dk
Tino Rueskov Pedersen | 6545 5111 | trp@jfmedier.dk
Anders Brahm | 6545 5111 | abr@jfmedier.dk

Journalister
Lone Schaumann | 6345 2168 | losc@jfmedier.dk
Kasper Løvkvist | 6545 5158 | kasper@jfmedier.dk
Flemming Mønster | 6545 5701 | flmo@jfmedier.dk
Nanna Bundgaard Bruun | 6545 5411 | nabb@jfmedier.dk
Tommy Byrne | 6545 5194 | tby@jfmedier.dk
Lasse Waarsøe Witt | 7641 4941 | lawit@jfmedier.dk

Annonce
Forsiden netop nu
Fyn

Uenighed om straffen: Anklager og forsvarer milevidt fra hinanden i sag om sexovergreb på dement kvinde