forside

Kontakt til Fyens Stiftstidende


Kundeservice

Kontakt Kundeservice / reklamation ved at trykke her, benyt selvbetjeningen eller ring på 63 15 15 15

Åbningstider ved telefonisk henvendelse:


Kundeservice
Mandag-fredag 7.00 - 16.00

Reklamation
Lørdag-søndag 8.00 – 11.00

Nyhedsredaktøren på Fyens Stiftstidende: 6545 5121 / redaktion@fyens.dk
Vagthavende på webredaktionen: 6545 5110 / webred@fyens.dk

Vi modtager meget gerne pressemeddelelser. Sørg for som afsender, at du har rettighederne til det indhold, du sender til os. Når du sender indhold til os, så giver du os samtidig ret til, at anvende de billeder og filer, der er vedhæftet de indsendte mails.

Fyens Stiftstidende

Banegårdspladsen

5100 Odense C

Tlf.: omstilling: 6611 1111.

Annoncering

Tlf.: 6345 2244

E-mail: annoncemateriale@jfmedier.dk

Nyhedsredaktør: 6545 5121

E-mail: redaktion@fyens.dk

Debatredaktionen

Banegårdspladsen 1

5100 Odense C

E-mail: debat@fyens.dk

Erhverv-Fyn

Tlf.: 6545 5135

E-mail: erhverv@fyens.dk

Webredaktionen

Tlf.: 6545 5110

E-mail: webred@fyens.dk

Bagsiden

Tlf.: 6545 5125

E-mail: Bagsiden@fyens.dk

Sportsredaktionen

Tlf.: 6545 5214

E-mail: sporten@fyens.dk

Kultur - set fra Fyn

Tlf.: 6545 5165

E-mail: kultur@fyens.dk

NU-kalender: 6545 5166

Mandag-fredag: 9.00-11.00

Navneredaktionen

Tlf.: 6545 5169, man.-fre. kl. 9.15-12.15

E-mail: navne@fyens.dk

Omtale på navnesiden i Fyens Stiftstidende:Dødsannoncer og taksigelser bliver faktureret. Disse kan indtelefoneres på 7912 4700 mandag-torsdag kl. 08.00-16.00, fredag kl. 08.00-15.00. Eller mailes til: afdode@jfmedier.dk. I weekender og helligdage optages kun dødsannoncer/taksigelser via bedemand. Omtale af nyfødte, fødselsdage, jubilæer og bryllupper samt nekrologer er gratis og kan mailes til navne@fyens.dk

Odense-redaktion:Banegårdspladsen5100 Odense CTlf.: 6611 1111E-mail: odense@fyens.dk

Assens-redaktion:Provstistræde 16 5610 Assens E-mail: assens@fyens.dkTlf.: 6545 5454

Faaborg-redaktion:Kanneworffs GaardTorvet 8b5600 FaaborgE-mail: faaborg@faa.dkTlf.: 6345 2375

Midtfyn-redaktion:Østergade 195750 Ringe E-mail: midtfyn@fyens.dkTlf.: 6262 1330

Kerteminde-redaktion:Strandgade 1B5300 Kerteminde E-mail: nordostfyn@fyens.dkTlf.: 6532 1945

Middelfart-redaktion:Havnegade 415500 Middelfart E-mail: nordvest@fyens.dkTlf.: 6545 5500

Nordfyn-redaktion:Vestre Havnevej 35400 Bogense E-mail: nordfyn@fyens.dkTlf.: 6545 5700

Nyborg-redaktion:Nørretorv, Nørrevoldgade 585800 Nyborg E-mail: ostfyn@fyens.dkTlf.: 6545 5380

Svendborg-redaktion:Sct. Nicolai Gade 35700 Svendborg E-mail: svendborg@faa.dkTlf.: 6221 4621

AVISEN DANMARK

Chefredaktør

Peter Rasmussen | 6545 5187 | pr@jfmedier.dk

Erhvervsredaktør

Jens Bertelsen | 6545 5899 | jenbe@jfmedier.dk

Politisk redaktør

Thomas Funding | 2024 3938 | thofu@jfmedier.dk

Opinionsredaktør

Morten Vilsbæk | 6545 5168 | mvi@jfmedier.dk

Nyhedsredaktører

Mogens Kruse | 6545 5111 | mja@jfmedier.dk

Tino Rueskov Pedersen | 6545 5111 | trp@jfmedier.dk

Journalister

Lone Schaumann | 6345 2168 | losc@jfmedier.dk

Kasper Løvkvist | 6545 5158 | kasper@jfmedier.dk

Flemming Mønster | 6545 5701 | flmo@jfmedier.dk

Nanna Bundgaard Bruun | 6545 5411 | nabb@jfmedier.dk

Tommy Byrne | 6545 5194 | tby@jfmedier.dk

Lasse Waarsøe Witt | 7641 4941 | lawit@jfmedier.dk

Forsiden netop nu
Nyborg

Voldspillet aflyser Peters Jul

Nordfyn For abonnenter

Per er direktør i udskældt branche: - Vi arbejder intenst med at overbevise unge mennesker om, at plast er en del af løsningen