Annonce
Nyt om navne

Gudstjenester søndag den 19. januar

Gudstjenester søndag den 19. januarFoto af Kirkeby Kirke: Katrine Becher Damkjær
Annonce

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 9.00

Faldsled: 11.30 M. Holck

Faaborg: 10.30, indsættelse af vikarpræst V. Hammerum

Horne: 10.00 J. Svärd

Haastrup: ingen

Jehovas Vidner: 10.00

Krarup: ingen

Lyø: ingen

Svanninge: 9.00 M. Holck

V. Aaby: 9.00 T. Jensen

Øster Hæsinge: 9.00

Aastrup: 10.15 T. Jensen

HAARBY

Haarby: 9.00 E. Suhr

Helnæs: ingen

Jordløse: 14.00 S. Hvorslev

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 10.15 S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: 9.00 P. Stengaard

Sdr. Broby: 9.00

Vejle: 10.00 P. Stengaard

V. Hæsinge: ingen

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: ingen

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: ingen

Hou: ingen

Humble: 10.00 T. Olesen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: ingen

Longelse: 11.15 M. Ring

Magleby: 11.30 T. Olesen

Pinsekirken: ej oplyst

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: ingen

Skrøbelev: ingen

Snøde: 10.00 H. Merrild

Stoense: ingen

Strynø: ingen

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 11.15 H. Merrild

NYBORG

Ellinge: ingen

Flødstrup: 11.00 A. Hauge

Hjulby: ingen

Nyborg: 10.00 I. Korreborg, 16.00 M. Grymer

Skellerup: 10.15 P. Vilhelmsen

Ullerslev: 9.30 A. Hauge

Vindinge: 10.30

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 11.15 K. Nebel

Kullerup: 10.15 A. Sjøstedt-Elnef

Langå: 10.15 K. Nebel

Refsvindinge: 9.00 A. Sjøstedt-Elnef

Svindinge: 9.00

Taarup: ingen

Øksendrup: ingen

Ørbæk: 10.15 R. Markussen

MIDTFYN

Espe: 9.00 S. Jylov

Gestelev: ingen

Gislev: 10.30 M. Sauerberg

Heden: 11.30 P. Jensen

Hellerup: 9.00 B. Jacobsen

Herrested: ingen

Herringe: 10.00 U. Kærup

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 10.30 M. Skærved

Nr. Lyndelse: 10.00 M. Behrndtz

Nr. Søby: ingen

Ringe: 10.00 K. Dam

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Ryslinge: 10.30 B. Jacobsen

Ryslinge frim.: 11.00

Ryslinge valgm.: 11.00 M. Nielsen

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 10.00 P. Jensen

Sdr. Næraa: 10.00 I. Dalsgaard, 14.00 I. Dalsgaard, familiegudst.

Sdr. Næraa valgm.: 19.00 M. Nielsen

Vantinge: 10.30 S. Jylov

Årslev: ingen

ÆRØ

Bregninge: ingen

Marstal: 10.00 P. Vandrup

Ommel: ingen

Rise: ingen

Søby: ingen

Tranderup: 19.00 P. Vandrup, stillegudstj.

Ærøskøbing: 10.00 A. Haugaard

Jehovas Vidner: 12.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Boas

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 K. Larsen

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen, 17.00 (lørdag) gospelgudstj.

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland

Tved Kirke: 14.00 R. Aagaard-Poulsen, supermandgudst.

Vor Frue Kirke: 10.00 B. Holdgaard

Adventistkirken: 11.00

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 9.30 J. Sloth

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: 11.30 L. Boas

Drejø: 10.00

Egense: 10.00

Gudbjerg: ingen

Gudme: ingen

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: 10.30 N. Overgaard

Kirkeby: 15.00 A. Bojsen-Møller

Landet: 11.00 J. Sloth

Lunde: ingen

Lundeborg: ingen

Ollerup: 13.00 A. Bojsen-Møller

Oure: 9.00

Oure, Baptistkirken: 15.00 L. Emming, cafégudstj.

Skarø: 14.00 nytårskoncert

Skårup: 10.00 A. Kjærsig

Stenstrup: 10.30 A. Thomassen

Thurø: 10.00 M. Andersen

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: 10.15

Vejstrup valgm.: 10.00

V. Skerninge: ingen

Ø. Skerninge: 11.30

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Sydfyn

Mand reddet op af Svendborg Havn

Sydfyn For abonnenter

Fire døde havørne på Tåsinge: Mulige forgiftninger undrer eksperter

GOG

GOG: Storsejr med panderynker

Annonce