Annonce
Faaborg-Midtfyn

Golfklub på charmeoffensiv

Billedet her er fra et tidligere nybegynderarrangement i Faaborg Golfklub. PR foto

Faaborg: I lighed med tidligere år er Faaborg Golfklub med, når Dansk Golf Union holder "Golfens Dag" i landets golfklubber.

Arrangementet finder i år sted søndag 28. april fra kl. 10 til 14, og klubben byder alle interesserede velkommen til dette åbent hus-arrangement, hvor man får lejlighed til at se alle klubbens faciliteter samt teste sine evner og fremtidige muligheder med golfspillet på prøvebanen.

Klubbens begynderudvalg står klar til at byde alle gæster velkommen med vejledning om spillet og klubben samt hjælp til aktiviteterne. For interesserede tilbyder klubben et prøvemedlemskab, hvor man kan tage sit golfkørekort på otte uger til 499 kroner eller tage sit golfkørekort og efterfølgende spille på Faaborg Golfklubs baner frem til 31. marts 2020 for 2000 kroner.

Arrangementet er gratis.

Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Assens

Klager over Assens Kommune: - De tilgodeser ikke vores søns behov

Fyn

Folketingspolitikere støtter flere tog på Vestfyn: Uld i mund om regningen

Annonce